5 věcí, které musíte okusit v Bangkoku

   Před odjezdem do Číny jsem si udělala čtrnáctidenní zastávku v Bangkoku. Prozkoumávala jsem tam všechny možné radosti a doporučení, které jsem zjišťovala převážně od místních, a také z webu. Něco mi nepřišlo tak skvělé, jak se o tom psalo; bylo tam moc lidí nebo tam nebylo nic moc k vidění. Napadlo mě tak, že by bylo lepší věnovat čas něčemu jinému a lepšímu. Proto jsem vytvořila seznam těchto pěti míst, které jsou skutečně boží, a kde načerpáte spoustu radosti a dobré energie.

Tom Yum Goong Banglamphu

  Toto je docela malá a nenápadná restaurace v turistickém centru nedaleko slavné Khoasan Road. Jídlo připravují na ulici. Jeden z domorodců má velký wok, v kterém vaří dobroty, druhý škopek se špinavým nádobím umístěný v silnici, v kterém vše umývá. Jídlo je tam famózní. Kuchař připravuje pokrmy typické pro centrální Thajsko. Slavný je především tom yum goong, což ale není vůbec dobré jídlo (cosi kyselého s pepřem a krevetami; někomu to asi chutná). Hvězdami jsou tam ale mušle a krevety s česnekem. Dělají je výtečně. Mohla bych je jíst pořád. Ochutnejte a pochopíte ?

  Otevřeno mají denně od 9:00 do 18:30.

  Adresa: Thanon Kraisi, Talad Yawd Phra Nakhon (místní vás případně nasměrují, každý ví).

Na těchto mušlích s česnekem jsem si moc pochutnala.
Kuchař připravuje thajské dobroty v restauraci Tom Yum Goong Banglamphu.

Chrám Wat Pho

S plným žaludkem se teď můžete zaměřit se na spirituální cíle. Nejhezčí chrámový komplex, který jsem v Thajsku navštívila, je slavný Wat Pho, kde se také nachází ležící Buddha. Jeho socha měří 46 metrů. Působí impozantně a láká mnoho turistů. Když ale vyjdete ven z tohoto hlavního chrámu, rozprostře se před vámi poklidný areál plný barevných pagod a dalších svatyň, kam zavítá už jen málo návštěvníků. Pro mě to byla ta nejkrásnější spirituální část Bangkoku. Vydejte se tam před západem slunce, kdy je místo zalité do zlatých barev, a má tak obzvlášť působivou atmosféru. 

Otevřeno je denně od 8:00 do 18:30.

Vstupné: 100 bahtů

Adresa: mezi ulicemi Sanam Chai a Maharaj (poblíž Královského paláce)

Pagody za deště v chrámovém komplexu Wat Pho
Chrám Wat Pho při západu slunce

Som Tam Jay So Restaurant

Thaisko je slavné pro úžasné jídlo. Toto je další restaurace, kde jsem se oblizovala až za ušima. Jde opět o velmi prostou stavbu, u vchodu grilují ryby a majitelka je moc příjemná. Menu nemají v angličtině, ale dle obrázků a vystavených pokrmů poznáte, co si můžete objednat. Nejvíc jsem si pochutnala na papájovém salátu a grilované malé rybě v kombinaci se sticky rice (lepivou rýží). Grilují tam i velké ryby obalené v soli, které jsou taky dobré, ale chutnaly mi o něco méně než ty malé. Som Tam Jay So Restaurant má skvělé pokrmy a příjemné ceny. A těsně před restaurací si můžete koupit výborné opražené bource morušové. Byli to ti nejlepší brouci, které jsem v Bangkoku vyzkoušela.

 Otevřeno mají denně od 8:30 do 16:30.

Adresa: Soi Phiphat 2, Silom, Bangkok 10500

Tento papájový salát mi udělal opravdu velikou radost.
Děkuji ti, rybo. Žádná jiná se ti nevyrovná.
Tato ryba obalovaná v soli je také dobrou volbou, ale v mém žebříčku obsadila až druhé místo.

Jízda na lodi

Mezi jednotlivými místy se v Bangkoku můžete pohybovat pěšky, taxíkem (nejlepší asi Grab), metrem (mimo centrum), autobusem (moc nejezdí), tuk tukem (hezký, ale drahý zážitek) anebo na lodi (naprostý vítěz).

Říční městskou dopravu používají místní lidé běžně a nejde primárně o turistickou atrakci. Jízda je rychlá, akční a stojí pár bhátů. Z lodi se vám naskytne jiný a jedinečný pohled na krásy a památky Bangkoku, stejně jako na oprýskané domky na dřevěných kůlech. Lodní trasy se rozlišují podle barev a mají mnoho zastavení. Z centra (stanice Phra Arthit) se tak například dostanete oranžovou linkou k chrámu Wat Pho (stanice Tha Tien). Podrobné informace, kterou linkou kam máte jet, dostanete na plánovači tras od Google maps.

 Níže jsou uvedené ceny a časy:

Oranžová linka jezdí denně od 5:50 do 19:00

Cena: 15 bahtů

Modrá linka jezdí denně od 9:00 do 19:00

Základní cena: 40 bahtů

Žlutá linka jezdí od pondělí do pátku od 6:15 do 7:00 a od 16:45 do 20:00

Cena: 20 až 29 bahtů

Zelená linka jezdí od pondělí do pátku od 6.10 do 8:10 a od 16:05 do 18:05

Cena: 13 až 32 bahtů

Linka bez barevné vlajky jezdí od pondělí do pátku od 6:45 do 7:30 a od 16:00 do 18:30

Cena: 9 až 13 bahtů

Lodě v Bangkoku jezdí rychle, smrad z motorů je všudypřítomný a pískání obsluhy ohlušující. A celé je to boží.
Z bangkokské lodě jsou úchvatné výhledy na město. V kombinaci se západem slunce to nemá chybu.
Dražší varianta zážitkové dopravy v Bangkoku. Pro místní jsou však tuk tuky za pár bhátů.

Khaosan Road

Přes den nenápadná a ošuntělá ulice v centru Bangkoku se večer promění v živé místo plné stánků s jídlem, diskoték a barů s hlasitou hudbou. Není to nejkrásnější místo, co jsem kdy viděla, ale rozhodně stojí za návštěvu pro svou jedinečnou atmosféru. A když vás unaví courání v davu, zajděte si na masáž nohou, kterých je na ulici plno. Diskotéky jsou tam dost přecpané a hudba je přepálená, ale takový Brick Bar, kam chodí převážně místní, je docela příjemným místem na protančený večer. Khaosan Road ožívá při soumraku a zábava tam končí až v brzkých ranních hodinách.

Khaosan Road překypuje stránkami s dobrým jídlem.

2 názory na “5 věcí, které musíte okusit v Bangkoku”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru