5 míst kam na jídlo v Tel Avivu?

Obsah

Loňský podzimní semestr jsem strávila v Izraeli, kde jsem dělala svůj doktorský výzkum štěstí a spirituality. Zakotvila jsem nedaleko Tel Avivu a štěstí tam prožívala také skrz chuťové pohárky. Jídlo v Tel Avivu i celé Israeli je prostě výtečné; zde uvádím horké tipy:

Nejlepší hummus v restauraci Kaspi na Masarykově náměstí

V Tel Avivu mi moc chutnalo v restauraci Kaspi na Masarykově náměstí (Židé mají Tomáše Garrigue Masaryka a jeho syna Jana moc rádi). Mají tam nejlepší hummus, co jsem kdy jedla. V kombinaci s místní shakshukou (jídlo připomínající lečo) neměl chybu.

Shakshuka s humusem: po tomto jídle se mi občas zasteskne.
Autor:

Kristýna Tronečková

Obsah

Jehnečí kebab v bistru Jasmino

Další výborné jídlo je kebab v bistru Jasmino; sama jsem ho sice neochutnala (protože nejím maso), ale všichni kolem mě se oblizovali až za ušima. Akorát tam bývají obří fronty.

Po tomto jehněčím kebabu se můžou lidé utlouct. 

Trh Carmel

Barevný a voňavý trh Carmel nabízí spoustu dobrot v podobě sušeného ovoce, čerstvých džusů a výtečných baklav, které se mi rozplývaly na jazyku.

Sarona Market

Designový Sarona Market je trh v bývalé industriální budově. Nachází se tam mnoho dobrých restaurací s mezinárodní kuchyní: od asijských nudí, přes sushi, tortilly až po vynikající sorbety a makrónky.

Bistro Sabich Tchernichovsky

Posledním typem na jídlo v Tel Avivu je bistro Sabich Tchernichovsky. Výborný sabich je pita naplněná humusem, vajíčkem a lilkem. Tento vegetariánský recept pochází od iráckých Židů. Ani na jednom z uvedených míst za jídlo moc neutratíte, ale hodně si na něm pochutnáte 😊

Barevný sabich je lákavý už od pohledu.

Líbílo se vám v Izraeli?

Více se dočtete v Cestách za štěstím

Další články

Přečtěte si více o našich cestách

Říká se, že některé věci je lepší prožít, než se je pokoušet definovat. O štěstí to platí dvojnásob. Vydejte se s námi prozkoumat svět v knižní podobě. 

Tip pro naše čtenáře

Věděli jste, že meditační polštářky jsou skvělé při meditaci, józe, či sezení na zemi? Vyberte si ten svůj ještě dnes na webu meditačnípolštářky.cz.

Sledujte nás

Přejít nahoru